Pierwszy taniec Q&A

 1. Ile lekcji potrzebujemy?

Ilość lekcji to kwestia mocno indywidualna, bo pracujemy na zdolnościach motorycznych, a te u każdego rozwinięte są w zupełnie inny sposób. Wystarczy sobie przypomnieć WF w szkole i to, że niektórym pewne ćwiczenia szły z łatwością, a inni nie mogli sobie z nim w ogóle poradzić. Poza tym treningi w domu mają ogromne znaczenie, bo to, co robimy na zajęciach to zaledwie 15% pracy, reszta to jest to, co zrobicie poza zajęciami u mnie.
Ilość lekcji jest też zależna od tego, jak skomplikowany układ chcecie (czy ma zawierać podnoszenia, walca /polkę pod dużym kole, trudniejsze figury itd.) Dużo zależy też od tego, jaki styl tańca wybieracie, bo np. walc jest dość prosty technicznie, czego nie można powiedzieć np. o tangu czy salsie.


 1. Ile wcześniej trzeba zacząć przygotowania?

Jeśli nikt z Was nie pracuje w delegacjach, to wystarczy, gdy rozpoczniecie zajęcia równe 3 miesiące przed ślubem.

Jeśli natomiast praca w delegacjach jest, to wszystko zależy od tego, jak często są zjazdy:

– parter/ka zjeżdża na każdy weekend (więc w grę wchodzą piątki wieczorem/ soboty) to wystarczy zacząć przygotowania 4/5 miesięcy wcześniej.

UWAGA – W TAKIM PRZYPADKU TRZEBA SOBIE BOOKOWAĆ TERMIN U MNIE Z DUŻYM WYPRZEDZENIEM

– parter/ka ma zajazdy co dwa / trzy lub więcej tygodni, to naukę trzeba zacząć pół roku albo nawet rok wcześniej!

I kolejna sprawa:

Jeżeli chcecie się również nauczyć tańca użytkowego, czyli takiego, który będziecie wykorzystywać na całym swoim weselu ( i na każdej innej imprezie), to do każdego pakietu trzeba doliczyć dodatkowe 2/3 miesiące.


 1. Jak się przygotować na zajęcia?

Przede wszystkim musicie zabrać ze sobą wygodne sportowe obuwie i wygodny, niekrępujący ubiór. Gdy już nauczymy się choreografii, przychodzi czas na praktykę w obuwiu ślubnym, marynarce oraz sukni ślubnej podobnej do tej, którą wybrałaś, a którą dostaniesz na zajęciach ode mnie. Tak 😉 Mam ich dość sporo w swojej kolekcji.

Oczywiście nie zapominajcie o wodzie i dobrym humorze. A o resztę zadbam ja.


 1. Czy są to zajęcia indywidualne?

Tak, w zasadzie powadzę tylko kursy indywidualne, bo dzięki temu mogę w 100% skupić się na danej parze i dopasować tempo nauki do jej progresu.

Zajęcia grupowe mogę zrobić dla grupki osób, którzy się znają, bo wtedy na zajęciach panuje atmosfera zrozumienia i wzajemnego szacunku.


 1. Czy będzie nas uczyć pani Agnieszka ( tak, to pytanie pojawia się bardzo często)

Tak, zajęcia stacjonarne prowadzę osobiście. Więc na zajęciach jesteście tylko Wy i ja.

Jedynie kursy tańca online nagrywane są w duecie z Patrykiem lub Romanem.


 1. Czy możemy liczyć na pomoc w wyborze piosenki? Skróceniu utworu?

Oczywiście, że tak. Jeśli nie możecie się zdecydować, który utwór wybrać, to chętnie doradzę, do którego lepiej się tańczy, który muzycznie/ rytmicznie jest łatwiejszy.

Ponadto przygotuję dla Was piosenkę, która będzie czasowo dopasowana pod Waszą choreografię (skrócenie/ obrobienie). Istnieje również zrobienie MIXU, czyli połączenie dwóch lub więcej utworów.


 1. A co jeśli decydujemy się na muzykę na żywo?

Super opcja, ale! Musicie wiedzieć, że audio na YouTube czy innych platformach muzycznych jest odpowiednio wygłuszane, co sprawia, że dźwięk jest czystszy. Jeśli chcecie, aby kapela / zespół zagrali dla Was na żywo, to koniecznie poproście ich o nagranie z próby i ćwiczcie do takiego „surowego” materiału, aby oswoić się z dodatkowymi szumami.


 1. W jaki sposób dostajemy dostęp do kursy ONLINE?

Maksymalnie do 15 minut od zakupu dostajecie link/i do filmu/ów na kanale YouTube.


 1. Kursy ONLINE – jak długo mamy dostęp do filmu instruktażowego?

Dostęp macie dożywotni! Nie ma żadnego terminu wygasania linku, więc możecie odpalać filmiki, jak często chcecie, gdzie chcecie, o której chcecie.

Może nawet wrócicie do niego na rocznicę ślubu? 🙂

Istnieje również opcja pobrania tutorialu na laptop / komórkę.


 1. Czy damy radę nauczyć się tańczyć ONLINE?

No jasne! Kursy online to nie jest pokaz naszych umiejętności, ale zestaw figur/przejść/kroków podstawowych, które jesteście w stanie wykonać sami w domu. W filmach instruktażowych zawarte są również zamienniki podnoszeń czy trudniejszych kroków, więc jestem pewna, że dacie sobie radę bez problemu.

Oczywiście zawsze macie moje wsparcie i feedback.


 1. Czy tworzycie kursy ONLINE do wybranej przez nas piosenki?

Aktualnie nie mamy czasu, by przyjmować zamówienia indywidualne, ale! Zawsze możecie wysłać mi Waszą piosenkę, a ja postaram się dopasować kroki z już istniejącej choreografii na stronie www.aga-weddingdance.pl

Albo możecie nas zapytać, czy mamy już stworzony układ do danej piosenki, a jeszcze nie zdążyliśmy go opublikować. Jeśli okaże się, że mamy, to wyślemy Wam link do choreografii przedpremierowo 😉

Udostępnij ten wpis

Black week

DO

-50 %

na kursy online

Akcja trwa od 24.11-27.11