Jakie buty wybrać na pierwszy taniec?

Dziś kolejny wpis, w którym podpowiem Wam Drogie Panie, jakie buty wybrać, aby czuć się komfortowo podczas Waszego weselnego występu.

 

            * Profesjonalne buty do tańca są (WEDŁUG MNIE) najlepsza opcją, gdyż maja cienka, mięciutką podeszwę, która niejako pracuje z naszą stopą, dzięki czemu możemy przenosić ciężar ciała na całe śródstopie, identycznie jak podczas chodzenia boso. Ponadto na rynku istnieje ogromną różnorodność fasonów, kolorów, zapięć (w około kostki, przez grzbiet stopy itd.), a także jest możliwość zamówienia obuwia według własnego upodobania (dotyczącego np. długość i rodzaj obcasa), dzięki czemu każda z pewnością znajdzie coś w swoim guście.

* Szpilki to dobry wybór, jeśli chodzenie na obcasach nie jest Wam obce, ponieważ z tańczeniem również nie będziecie miały większego problemu. Można wybrać klasyczna wersję, bądź taką z dodatkowym zapięciem, dzięki czemu but lepiej trzyma się na stopie.

* Istnieją również modele butów, które łączą w sobie cechy profesjonalnego obuwia tanecznego i pięknych, klasycznych szpilek – i tu chcę podkreślić, że jest to często wybierany model przez moje kursantki. W dużej mierze dlatego, że ich wygląd i estetyczne wykończenie idealnie współgra z suknią ślubną.

* Sandałki na szpilce są jak najbardziej dobrą opcją, ale tylko wtedy, gdy paseczki dobrze trzymają stopę oraz gdy wnętrze obuwia jest pokryte zamszem lub innym podobnych materiałem pochłaniającym wilgoć. Dzięki temu Wasza stopa nie będzie “slizgać” w obuwiu, co zagwarantuje stabilność podczas samego chodzenia jak i oczywiście tańczenia.

Niezależnie od tego, jakie obuwie wybierzecie, koniecznie musicie wykonać w nich kilka prób swojego pierwszego tańca. Poza tym konieczne jest zrobienie próby generalnej na wybranej przez Was sali weselnej, gdyż pakiet parkietowi nie równy, a każdy but inaczej z nim “współpracuje” 😁

  • NAJWAŻNIEJSZA ZALEŻNOŚĆ – IM WYŻSZY OBCAS TYM KRÓTSZY KROK JESTEŚMY W STANIE ZROBIĆ – pamiętajcie o tym, gdy na pierwszy taniec wybieracie walca.
  • A także IM CIEŃSZY OBCAS TYM TRUDNIEJ UTRZYMAĆ RÓWNOWAGĘ

Udostępnij ten wpis

Black week

DO

-50 %

na kursy online

Akcja trwa od 24.11-27.11